Ładowanie…

Awaryjne Spuszczenie paliwa z baku Warszawa

Wypompowanie źle zatankowanego paliwa - Mobilny Warsztat Warszawa
Kontakt
Test pompki do paliwa. Spuszczanie paliwa z baku i oleju z silnika

Test pompki do paliwa. Spuszczanie paliwa z baku i oleju z silnika

Zapraszam do oglądania testu pompki i jak za jej pomocą spuścić paliwo z baku, będziemy tez testować jak poradzi sobie z wypompowaniem starego oleju z silnika. Dziękuję za oglądanie, jeśli się podobało to zachęcam do zostawienia łapki w gore i subskrybowania kanału.

Importowane z Youtube Wypompowanie źle zatankowanego paliwa 24H.Spuszczanie paliwa.

CO NALEŻY ZROBIĆ, JEŚLI ZASILASZ SWÓJ SAMOCHÓD ZŁYM PALIWEM ?

PAMIĘTAJ, ŻE NIE ZAWSZE OZNACZA TO TRAGEDĘ W NATYCHMIASTOWEJ POMOCY PRZYJDZIE NASZ MECHANIK MOBILNY

Dobra, stało się… na stacji benzynowej zatankowaliśmy niewłaściwe paliwo. Alternatywnie zamiast benzyny można użyć oleju napędowego. A potem, co dalej? Pamiętaj, że nie zawsze oznacza to katastrofę. Doradzamy, jak postępować w takich okolicznościach, aby zminimalizować finansowe konsekwencje naszej nieuwagi.

Co powinieneś zrobić, jeśli wlejesz niewłaściwe paliwo do zbiornika?

Benzynę mieszamy z olejem napędowym.

Zamiast benzyny bezołowiowej używamy oleju napędowego.

Odkrywamy, że podczas dolewania paliwa do baku wystąpił błąd, więc zatrzymujemy akcję i w baku jest tylko niewielka ilość złego paliwa.

Zatankowaliśmy dużą ilość niewłaściwego paliwa, bo był prawie pusty.

Błąd odkryliśmy dopiero, gdy było za późno, więc uruchomiliśmy samochód i odjechaliśmy ze stacji benzynowej.

W rzeczywistości w każdym z tych scenariuszy zbiornik benzyny należy opróżnić, a komponenty wyczyścić tak szybko, jak to możliwe. Gdyby w benzynie była tylko kropla oleju napędowego, nic poważnego nie powinno się wydarzyć. Paliwa będą się mieszać i spalać nie powodując żadnych problemów. Z drugiej strony nawet niewielka ilość benzyny w układzie diesla może zniszczyć silnik wysokoprężny po kilkuset kilometrach jazdy.

Po wlaniu do zbiornika większej ilości złego paliwa jak najszybciej powiadom centrum napraw lub najbliższego fachowca. Jedynym sposobem rozwiązania problemu jest dokładne wypompowanie paliwa ze zbiornika. Usługę tę czasami świadczy stacja, na której tankowaliśmy. Najważniejsze to nie uruchamiać silnika lub przynajmniej od razu go zatrzymać. Im dłużej działa, tym bardziej prawdopodobne jest, że spowoduje poważne uszkodzenie układu napędowego.

Benzynę mieszamy z olejem napędowym. Co jest następne?

Jest to znacznie częstsze zjawisko niż używanie oleju napędowego zamiast benzyny. To żaden problem, jeśli wymyślimy to przed uruchomieniem silnika. Wtedy to już tylko kwestia całkowitego opróżnienia zbiornika z całego paliwa. Mamy jednak problem, jeśli uruchomimy silnik. Przepływ benzyny przez układ paliwowy silnika wysokoprężnego przekształca go w rozpuszczalnik, powodując pogorszenie smarowania podzespołów, co może prowadzić do katastrofalnych awarii. Pompowtryskiwacze będą początkowo odsłonięte, ale wymiana lub czyszczenie obejmie również przewody lub filtr paliwa.

Co ważne, błąd tankowania nie musi od razu skutkować niestabilną pracą silnika lub podejrzeniem nieprawidłowości spalania. Po przebyciu jeszcze dłuższego dystansu awaria może czasami nas zaskoczyć. Niestety w tym przypadku będzie już za późno, a silnik prawdopodobnie zostanie całkowicie zrujnowany.

Zamiast benzyny używamy oleju napędowego. Co powinienem zrobić?

Jest to okoliczność, z którą nie spotykamy się zbyt często. Ponieważ pistolet na dystrybutorze do nalewania oleju napędowego ma większą średnicę niż pistolet do nalewania benzyny, tak właśnie jest. W rezultacie nie pasuje do korka wlewu benzyny samochodu benzynowego, co wskazuje, że coś jest nie tak. Nawet jeśli jest pomyłka, to ilość niewłaściwego paliwa w baku i to, czy uruchomiliśmy silnik, decyduje o wyniku.

Wystarczy wypompować benzynę ze zbiornika i wyczyścić filtr, jeśli samochód nie został uruchomiony. W przeciwnym razie na początku mogą pojawić się usterki, które wymagają kosztownych wymian, takich jak układ wtryskowy i świece zapłonowe. Najwcześniejsze oznaki problemów mogą pojawić się podczas procesu uruchamiania. Silnik nie będzie już chciał cię zaskakiwać, a jeśli tak się stanie, szybko się zadławi i straci moc.

Ile kosztuje wypompowanie gazu ze zbiornika?

Samo opróżnienie niewłaściwego paliwa ze zbiornika może kosztować nawet 500 zł. Znacznie droższe będą natomiast naprawy i wymiana sekcji układu paliwowego po uruchomieniu silnika. Potem jest rachunek, który może sięgać tysięcy złotych. Oczywiście wszystko zależy od marki i modelu pojazdu, a także wielkości uszkodzeń. Zdecydowanie odradzamy samodzielne wypompowywanie paliwa. Należy pamiętać, że samo usunięcie niewłaściwego paliwa i zastąpienie go właściwym paliwem nie wystarczy. Często wymagane są dodatkowe czynności w celu sprawdzenia pozostałych elementów układu paliwowego. Naprawy przeprowadzone nieprofesjonalnie mogą skutkować jeszcze większymi uszkodzeniami, a co za tym idzie, wyższymi kosztami.

Zgłaszanie Awarii
+48 780 908 996 

Doświadczenie: Lokalizacja Obsługiwana:Kontakt Bezpośredni
Elektryk & Mechanik, Auta Ciężarowe, Diagnostyka, Maszyny Rolnicze, Koparki, praktycznie większość sprzętów.Warszawa oraz: Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Józefów 534 649 204
Elektryk & Mechanik Auta Osobowe, Ciężarowe, Bus, Maszyny i większość sprzętów.Warszawa oraz: Nowy Dwór Mazowiecki, Serock, Nasielsk Legionowo, Łomianki, Marki696 697 992
Specjalizacja: Elektronik i Elektryk SamochodowyWarszawa Ursus, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice, magdalenka Ochota, Lotnisko Chopina788 519 372
Elektryk Samochodowy i Sprzętów i Maszyn Fitness, Serwis AGD i RTV, Naprawy z dojazdem. Cała Warszawa Śródmieście, Mokotów, Wola, Praga, Żoliborz, Bielany Żerań +70km poza Warszawę!791 947 108

5 thoughts on “Test pompki do paliwa. Spuszczanie paliwa z baku i oleju z silnika

  1. Do ropy zastosował bym większy wąż ssący myślę że usprawniło by to przepompowywanie a mały zostawić sobie do oleju bo większy się nie zmieści do rurki od bagnetu ale do baku spokojnie a pompka myślę że będzie miała wtedy lżej

Dodaj komentarz

Zadzwoń!